Maksi Etek Diktim - ....# Lilithin #....

Follow Us

13 Eylül 2015 Pazar

6 Maksi Etek Diktim

Evet ben de maksi etek diktim. Burda dergisi 10 / 2013 sayısındaki 133 model. Bu dergiyi aldığımdan beri gözüm hep bu etekteydi. hatta bu etek için kumaş bile almıştım geçen sene bir kumaş alışverişimde. Sonra bi türlü biçip dikemedim kumaşı zaten aldığım kumaşta ağırdı ve kalındı bu modele. Neyse ne zamandır gözüme çarpan Baykumaş tan  geçen ay kumaş almaya karar verdim. Önce ne dikmek istediğime karar vereyim öyle seçeyim kumaşları dedim. İlk bu eteğe seçtim kumaşları. 2 farklı kumaşla çalışılan bu etek dergide viskon ve ince  kotumsu kumaşla çalışılmış. bende kendilerine geldiğinde aşık olduğum bir viskon seçtim. Kot kumaş zaten istiyordum 2 farklı kot aldım bide tabi başka kumaşlarda aldım ama onlar bu etekle alakasız.
Bu arada Baykumaş alışverişimden son derece memnun kaldım kumaşlar beklentimin üstünde özenle paketlenmiş ve hediyelerle yollanmış kargom..
Neyse kotlar harbici kot olarak geldi viskonla kullanım için kalın olacak şekilde. Bende bulunduğum yerden bir kumaşçıda kot görünümlü incecik bir kumaş buldum. Böylece Kumaşlarımı hazır etmiş oldum. Bu eteğin en güzel yeri yarım daireler şeklinde etek uçları. Asimetrik bir kalıbı var. Kumaşı eşit keseceğim diye biraz zorlandım açıkcası. Belini yapmaya geçmeden birşey farkettim ki bu etek bana çok uzun. E o güzelim etek uçlarından kesip kısaltırsam en güzel yeri gidecek . Uçlarından kısaltma kısmında kendime güvenemedim birde belki başkası olsa öyle yapardı. belinden kısalttım belinden kısaltıncada bel oldukça genişledi. bende bir gizli fermuarla düğmeli bel bandını iptal ettim. Yerine annemin verdiği fikirle lastikli bel çalıştım gayet güzel ve rahat oldu bir kere dışarı çıkarken giydim bile. Bunu dikeli en az 1 ay oldu hadi dedim sonra anneme Haydutu çıkarırken çek fotoları da bloguma koyayım artık.


6 yorum:

 1. Ellerine saglik ck guzel olmus

  YanıtlaSil
 2. Harika gözüküyor canım benim eline sağlık.Kumaş seçimlerin çok orjinal Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler Şebnem hanım:)

   Sil
 3. Ellerinize sağlık harika olmuş

  YanıtlaSil